בכל הרצאה או שיחה אני אומרת לכםן – באינטימיות שלכםן – תשאלו את הפרטנר.ית אם אפשר – לנשק, לגעת, להוריד, לחבור… – תשאלו. בין אם אני מדריכה נוער או מבוגרים, נשים או גברים – התגובות דומות — זה מוזר לשאול/ לשאול כל דבר? זה הורס את הרגע/ אם אנחנו יחד היא.הוא רוצה, מה לא? / מה אנחנו בני 3 – לא רוצים – אומרים!
זהו – שלא!
לא תמיד אומרים שלא רוצים, לא תמיד מביעים את זה ולא תמיד שואלים אותנו על הצעד הבא
רבים מתעלמים מעניין השאלות, לא כי הם לא מכבדים את הפרטנר אלא כי כך הםן חושבים שצריך להתנהג או שכך הצד השני רוצה, כך רגילים.
השבוע התקשרה אלי ע' – גרושה בת 42 – היא הי יתה באחת ההרצאות שלי ושמעה אותי מדברת על – לשאול שאלות. והסכימה שאכתוב את הדברים.
ע אמרה שכששמעה אותי, מצד אחד זה נראה לה דיי הגיוני שישאלו אותה ושהיא תשאל אבל בפועל לא עשתה עם זה הרבה, סתם בלי סיבה. עד שהגיע ב' לחיים שלה. הם הכירו ונפגשו. בכל זאת זמן קורונה – נפגשו בים ערב אחד, היה נחמד וזורם לדבריה. כשב' לווה אותה לאוטו, עצר לרגע ושאל אם הוא יכול לנשק אותה? ע אמרה שכן וכך נחתם לו דייט מוצלח מבחינתה. והם המשיכו לדבר ולאחר מפגש נוסף הם נפגשו בבית שלו, הוא הכין לה ארוחה. לא סתם ארוחה – הוא בדק איתה אם יש מאכלים שאיננה אוכלת ואם יש הגבלות כל שהן – כשרות, צמחונות… ע' חשבה שזה ממש חמוד מצידו והגיע למחרת לארוחה.
הייתה ארוחה נפלאה והם עברו לסלון. העניינים התחילו להתחמם. ואז ב שאל אם זה בסדר להכניס יד לחולצה? אם זה בסדר להסיר אותה? אם הוא יכול להסיר את המכנס ואם היא אוהבת דברים מסויימים. ע אמרה לי שברגע הראשון הופתעה- כמה שאלות הוא שואל, חשבה. אבל כל שאלה שלו היא הבינה שהיא באמת חושבת אם מתאים לה שהצעד הבא יקרה, והיא הבינה כמה הוא מכבד אותה ורוצה שיהיה לה נוח ונעים. הוא גם שאל אותה אם זה בסדר לחבור אליה ואם כן ישים קונדום. אחכ ע אמרה לו כמה הרגישה שהוא קשוב אליה ומכבד את הרצונות שלה. בפני הודתה שהייתה בטוחה שזה "יהרוס" את הרגע ופתאום – זה מה שעשה את הרגע!!
תשאלו – זה אפילו יכול להית רומנטי!